Deklaracja dostępności
Oświadczenie w sprawie dostępności
Biuro Wystaw Artystycznych w Rzeszowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie, o którym mowa, ma zastosowanie do strony internetowej zbiorybwa.rzeszow.pl.
Data publikacji oświadczenia: 2020-11-21
Data aktualizacji oświadczenia: 2020-11-21
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
- Brak odpowiednich opisów dzieł.
- Galeria wirtualna jest sterowana tylko za pomocą myszki.
Powyższe problemy redaktorzy starają się na bieżąco aktualizować.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2020-11-21. Deklarację sporządzono na podstawie badania przeprowadzonego przez podmiot zewnętrzny: Zdzislowicz.pl.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt z Eryk Tohl, pod adresem e-mail promocja@bwa.rzeszow.pl. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna siedziby podmiotu:
Do budynku prowadzi wejście z parkingu przy ul. Jana Sobieskiego. Do wejścia prowadzą schody oraz podjazd dla wózków.
W budynku nie ma toalety przystosowanej do osób niepełnosprawnych.
Na parterze znajdują się schody prowadzące na pierwsze i drugie piętro.
W budynku nie ma windy ani platformy podjazdowej.
W przypadku, gdy osoba niepełnosprawna chciałaby wejść na któreś z pięter, należy wezwać pracownika biura, dzwoniąc pod nr tel. 17 853 38 11.
Przed budynkiem wyznaczono 1 miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W ośrodku nie ma pętli indukcyjnych.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.